جوانان نسبت به انتخابات آینده به اعتماد است

ساخت وبلاگ
چکیده :   جوانان نسبت به انتخابات آینده به اعتماد است. موسسه ملی اجتماعی جوانان با نشر یک گزارشی تحقیقی می‌گ... با عنوان : جوانان نسبت به انتخابات آینده به اعتماد است بخوانید :

 

Image result for ‫تصویر از جوانان در مورد سیاست‬‎جوانان نسبت به انتخابات آینده به اعتماد است.

موسسه ملی اجتماعی جوانان با نشر یک گزارشی تحقیقی می‌گوید: در پی گفت‌وگو با بیش از صد جوان در ولایت های مختلف، بیش از % 80 در صد جوانان نسبت به پروسه انتخابات گذشته بی اعتماد هستند.

یک جوان می‌گوید: « در انتخابات گذشته تقلب گسترده صورت گرفته است، و من فکر می‌کنم که انتخابات به شکل نمایشی برگزار می‌شود. و برنده‌گان از قبل تعین شده است.

محمد فهیم بارکزی سرپرست موسسه تحقیقی در یک کنفرانس خبری گفت: نهادهای انتخاباتی باید برایجاد شفافیت و کسب اعتماد مردم کارت، لیست رای دهندهگان وشناس نامه های الکترونیک را تهیه کنند.

وی هم چنان افزود نقش مردم به ویژه جوانان در ساختار سیاسی کشور خیلی کم رنگ است در حالی که یک بر سوم حصه نفوس کشور را جوانان تشکیل می‌دهید.

در عین حال عا‌دله بهرامی مشاور ریاست جمهوری بر نقش موثر جوانان تاکید کرده و گفت، که جوانان نیروی فعال کشور است و حکومت به همکاری آنان نیاز دارد و جوانان، کیمسیون انتخابات را در ایجاد شفافیت پاسخ گو کرده می‌توانند.

نظر به باور آگاهان، دولت برای از بین بردن بی اعتمادی مردم نسبت به انتخابات باید قانون رابه صورت یکسان در جامعه تطبیق و استقلایت کمسیون ها را حفظ کنند. همین طور نقش اخزاب در قانون انتخابات فعال تر شود و انتخابات کشور باید دارایی یک بودجه ای مشخص شود.

سرگروپ: ادیبه صادق

اعضای گروپ: اسدالله، احمدتمیم، معجوبه، نجلا

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 22 دی 1397 ساعت: 3:08